fbpx

נדל"ן בליברפול

השקעות נדלן בליברפול – יעד ההשקעות המוביל באנגליה אחרי לונדון המשלב תשואות גבוהות ויציבות יוצאת דופן

משקיעים רבים בתחום הנדל"ן יודעים כי השקעה נדל"נית נבונה, תלויה ביכולת זיהוי הזדמנויות. במקרים רבים, זיהוי הזדמנות בזמן, והשקעה בנכס נדל"ני במקום הנכון עשויה להיות מכרעת ואף להניב תשואה של עשרות אחוזים לעומת אחוזים בודדים המקובלים בשוק.

בבריטניה העומדת בפני תהליך של ברקזיט ויציאה מהשוק האירופי המשותף, נוצרו הזדמנויות להשקעה במספר אפיקי נדל"ן מניבים ביותר. 

כמובן שלונדון הבירה הבריטית הפכה ליעד מבוקש, אך כדאי וחשוב להכיר גם ערים אחרות כמו מנצ'סטר, שפילד וליברפול, שהיום מחירי הנדל"ן בהן נמוכים משמעותית ביחס למחירי הנדל"ן בלונדון, והתחזית לתשואה ועליית ערכן היא גבוהה ביותר. 

האם כדאי להשקיע בנדל"ן אנגלי ?

אוכלוסיית הממלכה הבריטית גדלה בקצב מהיר וחיובי ביחס לשאר מדינות מערב אירופה. לעומת קצב גידול האוכלוסיה, קצב התחלות הבנייה הוא קטן יותר ואינו משיג את קצב הביקוש באנגליה בשל כך נוצר מחסור תמידי בדירות למגורים וביקוש גבוה שממשיך ומתעצם.

למרות זאת, חשוב להדגיש כי ערך הדירות באנגליה הוא נמוך כיום ביותר ביחס למקומות אחרים וכמובן ביחס לישראל ועל פי ההערכות מחירי הנכסים יעלו לאחר הברקזיט כלומר לאחר יציאתה של בריטניה מהאיחוד האירופי המשותף.

 

האם כדאי להשקיע בנדלן בליברפול ?

ליברפול היא עיר גדולה מאוד הנמצאת במרכז אנגליה לחוף הים. ליברפול מבטיחה אתגרים רבים למשקיע הישראלי הפוטנציאלי שמעוניין להשקיע באופן בטוח וסולידי ולקבל תשואה גבוה עבור הנכס שלו.

פרט לעובדה כי העיר ליברפול הינה עיר יפהפיה ואיכותית ביותר המושכת תיירים רבים לאורך כל ימות השנה. העיר מספקת אירועי תרבות ומוסיקה ונמצאים בה מרכזים שוקקי חיים ושווקים מרשימים, בנוסף לכל אלה מפורסמת ליברפול בלהקת הביטלס שחברייה נולדו בעיר וכן בקבוצת הכדורגל שלה שמעניקה לה פרסום בינלאומי וממתגת אותה כאחת הערים הידועות והמפורסמות באנגליה.

מחירי בתים בליברפול והסביבה ב-20 שנים האחרונות:

 

גידול במצב התעסוקה בליברפול 

בליברפול קיימות אפשרויות תעסוקה רבות ומגוונות, מספר גדול של חברות הייטק, הקימו מפעלים בעיר והיא בעלת נמל ימי עצוב וגדול מימדים. הנמל של ליברפול הוא השני בגודלו באנגליה ולא מכבר נרכש על ידי חברה סינית .

החברה הסינית התחייבה להשקעתם של סכומי עתק עבור הרחבתו של הנמל ועקב זאת עתיד הנמל לספק עבודה רבה לעוד עשרות אלפי אזרחים בנוסף לאלה שכבר עובדים בו. גם עסקי המסעדות הרבים , הקניונים ,בתי הקפה והתיירות הפורחים עתידים לגדול בזמן הקרוב. 

גידול בביקוש למגורי סטודנטים בליברפול

עוד סיבה חשובה לכדאיות ההשקעה בנדל"ן בליברפול היא כי ליברפול ידועה כעירם של הסטודנטים, בעיר קיימות ופועלות שלוש אוניברסיטאות גדולות ומצליחות. אוניברסיטת הופ, אוניברסיטת ליברפול ואוניברסיטת ג'ון מוריס.

מוסדות אלו מושכים אליהם מדי שנה כמות של סטודנטים שהולכת וגדלה במהירות עצומה, נכון להיום לומדים וחיים בליברפול כמאה ועשרים אלף סטודנטים שמספרם גדל והולך וכולם זקוקים למגורים לפחות לארבע שנים. 

היום מעדיפים הסטודנטים דירות קטנות של שני חדרים באזור הקרוב לאוניברסיטה על פני המעונות. ולכן זהו אפיק השקעה מצוין שיניב תשואה גבוה לאורך זמן.

נכון להיום אין מספיק דירות סטודנטים שתמלא את הביקוש הגדל והולך, בנוסף לכך חלקם הגדול של הסטודנטים ממשיכים לגור ולעבוד בעיר לאחר גמר הלימודים. וכך נוצר מצב של ביקוש גם בדירות למשפחות צעירות חדשות וזהו אפיק השקעה נדלני מצויין נוסף שכדאי לשקול מבין אפיקי השקעות הנדל"ן בליברפול.

בנוסף לכך, חשוב לדעת כי משקיעים זרים אינם משלמים מס רכישה על נכס ראשון וגם לא על רכישת מעונות סטודנטים וכן אין משלמים מס על דמי שכירות. וגם הסכם שנחתם בין רשות המיסים בישראל לרשות המיסים באנגליה מונע כפל מס.

אנגליה ישראל - בית ההשקעות לנדל"ן באנגליה המוביל בישראל

מעוניין להכנס לקבוצת ההשקעות שלנו? תשאיר פרטים וניצור עמך קשר: